Solaris

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Solaris

Burda herşeyi bulacağınız bir ortamımız var.Gelin,üyemiz olun ve eğlenin.

5 posters

Incittiginiz insanin bedduasindan korkun!

Dealxa
    Dealxa
    Moderator
    Moderator

Incittiginiz insanin bedduasindan korkun! Empty Incittiginiz insanin bedduasindan korkun!

Mesaj tarafından Dealxa Ptsi 12 Mayıs 2008, 10:34 am

Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) Hazretleri redde ugramayacak uc duadan soz eder. Bu uc duayi da soyle siralar :

1- Ana babanin cocuklari hakkindaki dualari.

2- Misafirin ev sahibi hakkindaki duasi.

3- Mazlumun zalim hakkindaki duasi.

Iste bu uc duaya ehemmiyet vermeli, bu dualarin bedduaya donusmemesine dikkat etmelidir. Aksi halde redde ugramayan bu uc dua, eninde sonunda bir sebeple kabul olur. Hem de kitaplarin tarifine gore namludan cikan kursun gibi hedefini bulur, muhatabini vurur.

Ozellikle yapilan zulmun, haksizligin, kirici ve incitici baski ve dayatmalarin sonunda kirik gonulle mazlumun yaptigi bedduasindan korkulmalidir.

Cunku kirik gonullu mazlumun duasinin arsa kadar yukselip Rabb’imizin manevi huzuruna engelsiz ulastigi hadislerle de hatirlatilmistir.
    sahra

Incittiginiz insanin bedduasindan korkun! Empty Geri: Incittiginiz insanin bedduasindan korkun!

Mesaj tarafından sahra Ptsi 12 Mayıs 2008, 6:09 pm

dealxa bende beddua eden kişiye döner diye duymuştum.birine beddua ettim.ama canımı çok yakmıştı.şimdi o beddua bana dönecek diye korkuyorum.hakettğinide biliyorum.acaba bilgin varmı bu konuda.
    Nora123
    Nora123
    Moderator
    Moderator

Incittiginiz insanin bedduasindan korkun! Empty Geri: Incittiginiz insanin bedduasindan korkun!

Mesaj tarafından Nora123 Salı 13 Mayıs 2008, 11:15 am

Bedduâ edilen kimse lâyıksa bedduâya mâruz kalır. Değilse bedduâ sahibine döner, haksız yere bedduâ edenin kendi nefsine rücû eder.
    Bu bakımdan da, lânet okunan, bedduâ edilen kimsenin gerçekte buna lâyık olup olmadığını iyi kestirmek lâzımdır. Bizim bilmediğimiz sebeplerden dolayı lâyık değilse bedduâmız bize döner, kendimizi yakıp yıkar.
    Diapli
    Diapli

Mesaj tarafından Diapli Cuma 16 Mayıs 2008, 10:36 am

Beddua geri döner arkadaşlar unutmayın o yüzden en kötü düşmanımıza bile beddua etmemek gerek.Aile büyüklerimiz derdi ettiğiniz beddua size bela,sıkıntı olarak geri döner başınızı ağrıtır derdi.
    Ting

Mesaj tarafından Ting Perş. 22 Mayıs 2008, 9:53 am

Ne olursa olsun beddua etmemek gerekmiş insanız tabi biryerde bizde sinirlenebiliyoruz ama sonra o edilen beddua fazlasıyla bize geri dönebiliyor.Ben çevremden şunu duymuştum.Edilen beddua sonra beddua eden kişiye uğursuzluklar olarak geri dönüyormuş.

Forum Saati C.tesi 27 Nis. 2024, 8:42 pm